vrata2020

Vaše auto pred vandalmi a počasím najlepšie ochráni garáž. Musí však byť kvalitne zabezpečená

Vaše auto pred vandalmi a počasím najlepšie ochráni garáž. Musí však byť kvalitne zabezpečená

Späť
Štítky:

Na konci minulého roka evidovali v Českej republike odborníci zo Zväzu dovozcov automobilov viac ako 5,32 milióna automobilov. Oproti roku 2015 sa jedná o nárast o približne 3 percentá. S rastúcim počtom áut experti tiež zaznamenávajú čoraz častejšie snahu vodičov a majiteľov svoje vozidlá chrániť pred zlým počasím, vandalizmom či dokonca krádežami. Zhodujú sa, že najlepšiu ochranu stále poskytuje klasická garáž, ktorá však musí byť dobre zabezpečená.


Zabezpečenie sa týka predovšetkým garážových brán. Kvalitný výrobok by mal spĺňať nasledovné:

  • Starostlivé navrhnutie a výroba jednotlivých súčastí, či už sekcií alebo napríklad lamiel v prípade rolovacích typov. Už len vďaka tomu zabraňujú či aspoň veľmi sťažujú mechanické prelomenie.
  • Dobré tepelnoizolačné vlastnosti. Jednotlivé súčasti bývajú vyrobené z niekoľkých vrstiev rôznych materiálov, ktoré sú dohromady utesnené tak, aby nevznikali takzvané tepelné mosty. Ani cez garáž, teda z domu zvlášť v zime neuniká teplo, v lete naopak brána neprepúšťa zbytočné teplo dovnútra.
  • V prípade, že sú garážové brány vybavené elektrickým pohonom, máva kvalitný výrobok prevodovku skonštruovanú tak, že zabraňuje ich mechanickému zdvihnutiu. Cesta dovnútra sa tým pre zlodeja veľmi sťažuje.
  • Ideálna je kombinácia týchto prvkov s elektronickým zabezpečením, napríklad alarmom alebo napojením na pult centrálnej ochrany. Garáž je tak zabezpečená niekoľkými spôsobmi. Stále ale platí, že aj v garáži by človek mal auto aspoň zamykať.
  • Vyriešená bezpečnosť pre obsluhu. V prípade vybavenia brán fotozávorou ​​nehrozí nebezpečenstvo privretia človeka alebo zvieraťa. Ak technika rozpozná v ceste prekážku, ihneď zastaví ich spúšťanie. Toto riešenie oceňujú predovšetkým rodičia malých detí a majitelia zvierat.
  • Moderné brány majú tiež kvalitný dizajn, ktorý dotvára celkový vzhľad domu.

Ako všade ale platí, že o garážové brány a garáž všeobecne sa ich majitelia musia starať. Vďaka tomu si všetky vyššie uvedené vlastnosti zachovajú po mnoho rokov.

 

 

garížová vrata
garížová vrata