
LOMAX oslavuje 30 rokov na trhu a odmeňuje svojich zákazníkov
Za tridsať rokov sa z našej malej rodinnej firmy stal popredný výrobca garážových brán a tieniacej techniky.
8.8.2016 - Viac ako tridsaťstupňové horúčavy postihujú čoraz častejšie v lete Slovenskú republiku. Čím teplejšie ale je, tým horšie podmienky bývajú na pracoviskách. Tak, ako je prirodzené v zime kúriť, musí zamestnávateľ v lete naopak zabezpečiť primerané ochladenie pracovného prostredia. Podľa vládneho nariadenia by sa v ňom totiž teplota mala pohybovať medzi 20 a 28 stupňov Celzia, na miestach so zvýšenou fyzickou náročnosťou práce dokonca ešte menej. Vysoké teploty spôsobujú nielen zvýšenú únavu a tým väčšie riziko pracovných úrazov, ale tiež priame zdravotné problémy ako bolesti hlavy, krvácanie z nosa, alebo nevoľnosť prechádzajúca do zvracania.
Nasledujúce tipy vám poradia, ako relatívne jednoduchými spôsobmi zabezpečiť, aby boli na vašom pracovisku optimálne tepelné a tiež svetelné podmienky. Taktiež svetlo má totiž na pracovnú výkonnosť nemalý vplyv.
Teplo a svetlo regulujte technikou
Najjednoduchší spôsob, ako nastaviť tepelné a svetelné podmienky v interiéroch, je pomocou moderných technológií. Je ale nutné ju využívať správne, inak situáciu nielen nezlepšia, ale v niektorých prípadoch ju môže dokonca ešte zhoršiť:
Pomôžu aj tekutiny alebo skrátenie pracovného času
Dobrý zamestnávateľ sa pozná podľa toho, že dokáže myslieť okrem teploty a svetla aj na ďalšie veci. Aj keď platné pracovné predpisy Slovenskej republiky nariaďujú zabezpečenie dostupnosti pitnej vody pre zamestnancov, existuje aj pár drobností, ako situáciu vylepšiť nad rámec zákonov a vyhlášok:
A opäť jedna rada na koniec. Právne predpisy Slovenskej republiky upravujú pracovné podmienky v horúcich dňoch individuálne podľa fyzickej náročnosti zamestnaní. Je preto dobré sa s nimi zoznámiť a dodržiavať ich. Prípadné sankcie za nedodržanie, alebo problémy spojené s kolapsom niektorého zo zamestnancov sú úplne zbytočné