vrata2020

Rolety sú užitočným doplnkom domácnosti aj v zime. Pomôžu ušetriť a zvýšiť bezpečnosť

Rolety sú užitočným doplnkom domácnosti aj v zime. Pomôžu ušetriť a zvýšiť bezpečnosť

Späť
Štítky:

Mnoho ľudia majú tieniacu techniku ​​spojenú s letnými mesiacmi, kedy bráni predovšetkým nepríjemnému prehrievaniu interiérov. Jej využitie je pritom oveľa všestrannejšie a dlhodobejšie, neoceniteľnú službu preto odvedie aj v zimných mesiacoch.

Nasledujúce tipy vám predstavia moderné predokenné rolety tak, ako ich možno nepoznáte.

Tepelné straty sú s roletami minulosťou

- Až 30% tepla uniká z interiérov cez nechránená okná. Priebežne nevykurovaná miestnosť sa za noc môže ochladiť až o tri stupne Celzia. Zatiahnuté rolety znížia tepelnú stratu na polovičnú hodnotu.
- Základom moderných roliet sú zateplené hliníkové lamely, ktoré chránia pred tepelnými stratami. Priemerná domácnosť vďaka nim dokáže ročne ušetriť aj niekoľko stoviek eur, náklady na vykurovanie totiž klesnú o viac ako štvrtinu.
- Ak je technika vybavená tepelnými senzormi a automatickým ovládaním, úspory sa ešte zväčšujú.

Domácnosť sa stíši a na noc stmaví. Spánok je tak kvalitnejší

- Problém hlavne mestských domácností predstavuje nočný hluk z ulice a svetelný smog z lámp alebo reklamných pútačov.
- Kvalitné predokenné rolety znižujú podľa expertov hlučnosť až o 16 decibelov, stiahnuté rolety navyše zabraňujú prieniku svetla do interiéru. Vybrané typy vedia dokonca navodiť aj absolútnu tmu.

Vonkajšie živly už nemajú šancu. Rolety všetko spoľahlivo ochránia

- Predokenné rolety ochránia okná pred búrkami, krupobitím alebo silným vetrom. V prípade vybavenia čidlom sa automaticky spustia a zabránia tak prípadným škodám. Podobnú funkciu majú tiež vonkajšie žalúzie.
- Užitočná je aj ochrana pred slnečným žiarením, ktoré časom poškodzuje rámy okien či nábytok v interiéri.

Bezpečnejší domov? Áno, rolety sťažia zlodejom prácu

- Najmä v zimnom období je pri skorom stmievaní a tým pádom rozsvecovaní vidieť dovnútra domácností veľmi ľahko. Rolety pomôžu zaistiť potrebné súkromie.
- Tieniaca technika je tiež dôležitý bezpečnostný prvok. Článkové pružiny držia lamely v jednej rovine, takže zvonku rolety nie je možné mechanicky zdvihnúť. Moderné výrobky možno navyše vybaviť zámkom alebo protizdvihovým závažím. Pre zlodejov je tak takmer nemožné sa do domu alebo bytu dostať.
- Rolety možno tiež napojiť na centrálny systém a naprogramovať im automatické vyťahovanie a spúšťanie. Prípadného tipéra tak nenapadne, že dom je prázdny.

Předokenní rolety
Předokenní rolety