vrata2020

LOMAX rozširuje ponuku vonkajších žalúzií o lamelu Z70

LOMAX rozširuje ponuku vonkajších žalúzií o lamelu Z70

Späť
Štítky:

Spoločnosť LOMAX, ktorá je tuzemským lídrom v produkcii garážových brán, rozširuje svoje portfólio exteriérovej tieniacej techniky. Na rok 2019 zaraďuje do svojej ponuky nový typ lamely vonkajších žalúzií s označením Z70, s minimálnymi zástavbovými rozmermi a luxusným dizajnovým prevedením.

Hlavné výhody novej lamely Z70

Zásadnou prednosťou lamely Z70 od spoločnosti LOMAX je výška jej nábalu, ktorá je na slovenskom trhu vôbec najnižšia. Výrazne sa na tom podieľajú predovšetkým nitované čapy, ktoré aj pri obojstrannom použití celkový nábal vôbec nezvyšujú. Lamela, ako už názov napovedá, má tvar písmena Z. Je to pritom práve jej konštrukcia, ktorá umožňuje maximálne možné zatienenie oproti iným riešeniam. Lamela Z70 tak vďaka svojmu prvotriednemu prevedeniu utlmí veľkú väčšinu svetelného žiarenia a tepelnej energie ešte pred vstupom do interiéru.

Lamely Z70 sú vzhľadovo riešené obdobne ako typ Z93, ktorý spoločnosť LOMAX ponúka už niekoľko rokov.

  • Zásadným rozdielom je v tomto prípade predovšetkým rozmer lamely, ktorá má v prípade novinky šírku len 7 centimetrov. Vďaka tomu tak pôsobí jemnejším a luxusnejším dojmom.
  • Veľkú výhodu toto riešenie predstavuje predovšetkým v prípadoch nových bytových domov, kde je už hotová príprava na vonkajšie žalúzie v podobe podomietkových boxov či stavebných prekladov. Hĺbka týchto otvorov však nemusí byť vždy dostatočná pre montáž všetkých modelov s najúčinnejšou funkciou zatienenia.
  • V prípade spoločnosti LOMAX to vďaka svojmu tvaru vždy boli varianty Z93 a S93. S uvedením lamely Z70 je tak možná montáž najúčinnejšej varianty tienenia aj do menej hlbokých priestorov pre vonkajšie žalúzie.

Zaradením lamely Z70 do svojho portfólia spoločnosť LOMAX zároveň zavádza typ, ktorý disponuje doteraz najmenšou vyrobiteľnou šírkou vonkajších žalúzií. Tá totiž môže dosahovať len 435 milimetrov a byť použitá u najužších typov okien. Ide zároveň o jednu z najnižších možných šírok žalúzií tohto typu na slovenskom trhu.

  • Podobe ako ďalšie typy vonkajších žalúzií LOMAX, aj lamely Z70 sú na hranách opatrené tesnením, ktoré zaisťuje dokonalé a veľmi tiché dosadanie.
  • Lamela má tiež zníženú výšku, aby minimálne zatienila výhľad pri otvorení žalúzií. Jej súčasťou je aj špeciálny lem, ktorý zlepšuje jej tuhosť a odolnosť.
  • Lamely Z70 sú k dispozícii v celkovo piatich farebných prevedeniach, menovite metalic grey, silver, dark silver, bronz a antracit.
  • Samozrejmosťou je aj u tohto typu päťročná záručná lehota, ktorá je v porovnaní s ostatnými poprednými výrobcami najvyššia.

Od budúceho roka si tak zákazníci spoločnosti LOMAX môžu u vonkajších žalúzií vybrať celkom zo štyroch typov lamiel. Okrem novinky Z70 sú im aj naďalej k dispozícii lamely Z93, S93 a C80. So všetkými riešeniami sa pritom spája hneď niekoľko hlavných výhod, vďaka ktorým sú vonkajšie žalúzie v súčasnosti najpopulárnejším variantom tieniacej techniky. Predovšetkým je to zadržanie vstupu tepla zo slnečného žiarenia do interiéru, vďaka ktorému sú až desaťkrát účinnejší ako vnútorné žalúzie. Efektívne zatienenie zároveň umožňuje žalúziám pôsobiť aj ako prvok pasívneho chladenia domácnosti či kancelárie, čo užívatelia ocenia predovšetkým v horúcich letných mesiacoch.

Veľkou výhodou je tiež možnosť nastavenia miery zatienenia, či už pomocou diaľkového ovládania či chytrého telefónu. Užívateľ si tak môže rôznymi spôsobmi regulovať množstvo slnečného žiarenia, ktoré preniká do interiéru. Pri prepojení s ďalšími prvkami pomocou systému takzvanej inteligentnej domácnosti potom môže aj výrazne ušetriť na nákladoch za vykurovanie či chladenie interiéru.