vrata2020

LOMAX pomáha tým, ktorí to potrebujú. Nielen počas epidémie koronavírusy

LOMAX pomáha tým, ktorí to potrebujú. Nielen počas epidémie koronavírusy

Späť
Štítky:

V spoločnosti LOMAX nežijeme len pre garážové brány či vonkajšie žalúzie. Menej viditeľnou, vo výsledku však možno ešte dôležitejšou činnosťou, je u nás pomoc slabším. LOMAX dlhodobo prispieva rade spolkov a organizácií starajúcich sa o deti či sociálne slabších. Pružne sme sa snažili reagovať aj na aktuálnu pandémiu koronavírusy - a pomôcť, kde sa dalo.

Finančná podpora detí, dobrovoľníkov alebo osôb so ZŤP

 • V spoločnosti LOMAX sa dlhodobo snažíme pomáhať tým, ktorí to najviac potrebujú. V rámci našich dobročinných aktivít tak každý rok vyčleňujeme dary v hodnote niekoľko sto tisíc českých korún.
 • Len v minulom roku sme tak venovali celkom 39 rôznych finančných darov v celkovej hodnote takmer 400 tisíc českých korún.
 • Viac ako štvrtinu z tejto sumy pritom tvoril finančný dar 100 tisíc českých korún Diakonii Betlehem v Klobúkoch pri Brne, ktorá poskytuje sociálne služby deťom i dospelým.
 • Okrem toho sme sa zameriavali aj na ďalšie organizácie. Finančnými príspevkami sme tak podporili deti z Hnutia na vlastných nohách - Stonožka, zo všeobecne prospešnej spoločnosti Život deťom či z nadačného fondu Víly pre deti. Peňažné dary sme venovali tiež konkrétnym deťom s detskou mozgovou obrnou.
 • Z organizácií starajúcich sa o osoby so ZŤP sme potom v minulom roku podporili napríklad spolky Paprsky naděje či Veselý vozíček. Finančnú pomoc sme zamerali aj na aktivity dobrovoľníkov, príkladom môže byť spolok Rotary Club Brno.
#lomaxpodporuje_cb
#lomaxpodporuje_cb

 Ochranné pomôcky pre tých najzraniteľnejších

 • Na dobročinné aktivity sa snažíme zameriavať každý rok, výnimkou pritom nie je ani ten tohtoročný. Ten bol hneď na konci prvého štvrťroka poznamenaný pandémiou koronavírusu, čo sa premietlo aj do spôsobov našej podpory slabším.
 • Po vyhlásení núdzového stavu, ktorý sprevádzal akútny nedostatok ochranných pomôcok, sme sa ich preto snažili čo najviac získať pre tie najzraniteľnejšie skupiny.
 • V marci sa nám nakoniec podarilo zaistiť nákup 7 tisíc respirátorov typu N95 a 30 tisíc ústnych rúšok v celkovej hodnote takmer 230 tisíc českých korún. Ochranné pomôcky sme následne distribuovali do nemocníc a zdravotných zariadení v rámci južnej Moravy.
 • Spomenúť možno Nemocnicu Břeclav, Stomatologické Centrum Břeclav, Top Moravia Health Brno, Stomatologii Tománek, Nadačný fond Atýsek Brno a zdravotné a zubné strediská v Bořeticích, Velkých Pavlovicích, Kobylí, Rakvice a v Brne.
 • Ochrannými pomôckami sme sa snažili zásobovať tiež čerpacie stanice a trafiky v okolí Bořetic, kde má LOMAX svoju centrálu.
 • V neposlednom rade sme využili tiež početný vozový park, ktorým disponujeme. Pre výrobcov ochranných štítov sme tak zaistili distribúciu týchto pomôcok do piatich juhomoravských nemocníc.

Má to zmysel

 • Veľmi si vážime obetavosť a profesionalitu všetkých ľudí pracujúcich v súčasnej situácii v prvej línii. Rovnako tak nesmierne oceňujeme všetky spolky, nadácie či domy sociálnych služieb, ktoré bez rozdielu pomáhajú slabším, či už panuje núdzový stav alebo nie.
 • Nielen preto hodláme v spoločnosti LOMAX v našich podporných projektoch pokračovať aj naďalej. Ak by mali zlepšiť život i len jednému človeku, majú v našich očiach zmysel.